|
Hoewel er al gespeculeerd wordt over dat we in een derde golf zitten, hebben we toch goede vooruitzichten. Een onderdeel daarvan, is dat er weer subsidie vrijkomt voor evenementen. Dus als alles goed gaat, kunnen we over een paar maanden weer lekker naar een festival, theatervoorstelling of popconcert. Er zijn nu al een aantal proeven gaande met evenementen, dus daar wordt al volop mee geëxperimenteerd. Het gaat dan om evenementen met rond de 500 bezoekers, die voorafgaand aan het evenement allemaal een negatieve covid test hebben gedaan. In het vervolg zou je ook nar een evenement gaan als je ingeënt bent, of als je hersteld bent van corona. Iedereen wil natuurlijk weer heel graag feesten, naar concerten gaan, naar voorstellingen gaan, dus we moeten er allemaal aan bijdragen om dat mogelijk te maken.
Lijkt het jou wel wat om ook een evenement te organiseren en is het gelukt om een subsidie binnen te slepen? Dan is dat in ieder geval een super leuk initiatief. Nu kan je al vast beginnen met de planning van het hele gebeuren. De voorpret is meestal toch het leukste onderdeel. Het kan nog best ingewikkeld worden qua logistiek en qua organisatie. Want alles moet natuurlijk wel veilig. De makkelijkste manier om zo’n evenement te organiseren, is door software in te zetten om de logistiek makkelijker te maken. Er zijn allerlei verschillende software systemen, maar het online bezoekersregistratiesysteem van DigiReceptie is toch wel een echte aanrader. Het is erg belangrijk om bij jouw evenement een goed overzicht te hebben van wie er allemaal is, en dat kan je het beste doen met de bezoekersregistratie evenement van DigiReceptie. Daarbij moeten alle gasten bij aankomst de standaard corona vragen beantwoorden en hun contactgegevens invullen om zo kunnen ze gemakkelijk gecontacteerd worden door de GGD. Als alles goed is ingevuld, wordt het licht groen. Bekijk alle mogelijkheden op DigiReceptie. |
| https://www.economy.nl/ |
Veelgestelde vragen
Hoe organiseer je een evenement met subsidie?▼
Begin met het aanvragen van subsidie voor evenementen. Zodra deze is goedgekeurd, kun je starten met de planning. Gebruik software zoals een bezoekersregistratiesysteem om de logistiek en veiligheid optimaal in te richten.
Welke coronamaatregelen gelden voor gesubsidieerde evenementen?▼
Bezoekers moeten een negatieve COVID-test hebben gedaan, ingeënt zijn of hersteld zijn van corona. Bij aankomst beantwoorden alle gasten standaard coronavragen en vullen hun contactgegevens in voor mogelijke GGD-contactering.
Wat is DigiReceptie en waarom is het handig voor evenementen?▼
DigiReceptie is een online bezoekersregistratiesysteem dat je helpt bij het beheren van bezoekersinformatie en coronavragenlijsten. Het geeft je een volledig overzicht van aanwezigen en zorgt ervoor dat alle gegevens veilig worden vastgelegd.
Hoe groot kunnen gesubsidieerde evenementen zijn?▼
De huidige proeven richten zich op evenementen met ongeveer 500 bezoekers. Dit kan een festival, theatervoorstelling of popconcert zijn, zolang alle veiligheidsmaatregelen worden nageleefd.
Waarom is registratiesoftware belangrijk bij het organiseren van evenementen?▼
Registratiesoftware maakt de logistiek en organisatie veel eenvoudiger en veiliger. Het zorgt ervoor dat je weet wie aanwezig is, helpt bij naleving van coronamaatregelen en stelt je in staat snel informatie te delen met de GGD indien nodig.
